Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Szerk.: Csutak Vilmos. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum (Kolozsvár, Minerva-ny.), 780+(3) p.+ 6 t. (közte egy kihajtható térképpel). Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, viseltes, kopott, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Acta Savariensia 4.: Paulovics István: A szombathelyi Szent Márton-egyháznak, savariai Szent Márton születésének rómaikori eredete.; Horváth Tibor Antal: Szent Márton születési helyének okleveles adatai. Szombathely, 1944, Martineum, 77 p. + 17 t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Jeszenszky Ignác: Torontál vármegye gazdasági monográfiája. Különlenyomat a "Közgazdasági Szemle" 1904. évi május havi füzetéből. Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 19 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón apró sérülésekkel.
Pécsi útmutató. Szerk.: Dr. Török Gyula. Pécs, 1943, (Dunántúl-ny.), 198 p.+1 t. (kihajtható Pécs-térkép). Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
A Mátra részletes kalauza. Szerk.: Barcza Imre és Dr. Vigyázó János. Részletes helyi kalauzok 10. Bp., 1930, Turistaság és Alpinizmus, 200 p. + 13 t. (közte 10 kihajtható). Szövegközi és egészoldalas képekkel, kihajtható térképekkel és panorámaképekkel. Kiadói papírkötés, sérült, javított borítóval.
Velencei tó és a Velencei hegység kalauza. Szerk.: Polgárdy Géza. Magyarországi útikalauzok 2. Dr. Zsembery Gyula előszavával, Iser József rajzaival. Bp., 1938, ("Élet"-ny.), 56 p.+1 (fekete-fehér fotó) t.+1 (kihajtható, színes térkép) t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Kiss József: Pécs és a Mecsek részletes kalauza. Részletes helyi kalauzok 8. Bp., 1926, Turistaság és Alpinizmus, 88 p. + 3 (kihajtható) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált, két kihajtható térképpel és egy panorámaképpel. Kiadói papírkötés, sérült, javított borítóval.
Dr. Mihályi Ernő: Pannonhalma részletes kalauza. Részletes helyi kalauzok 2. Bp., 1923, Turistaság és Alpinizmus, 1 t. + 36 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.