Nagy József: A Nagyatádi-féle földreform 1920-1928. A szerző, Nagy József (1929-2013) történész, főiskolai tanár által Szuhay Miklós (1928-2017) professzor, gazdaságtörténésznek dedikált! Eger, 1993, Bessenyei György Tanárképző Főiskola. 203 p. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, máskülönben jó állapotban.
Tompos Lilla: Az Esterházyak számadásai és textilszámlái a XVII. századból. A Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti Kiadványa. Bp., 2000, a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. 193 p. Megjelent 700 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Majláth Béla: Maylád István. 1502-1550. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1889, Méhner Vilmos. 120 p + 4 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, facsimile aláírásokkal, melléklettel. Korabeli átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, hiányos, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal.
Baji Etelka - Csorba László: Kastélyok és mágnások. Az arisztokrácia világa a századvégi Magyarországon. Válogatás a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtára anyagából. Bp., 1994, HG & Társa. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Gianni Guadalupi: Kína felfedezése. A nyugati világ és a mennyei birodalom találkozása. Pécs, 2003., Alexandra. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.