Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 176

Paál Ferenc: Egy nemzet születése. A Risorgimento eszméi és alakjai. Magyar Történelmi Társulat és a Hazafias Népfront Könyvtára 3. Bp., 1961., Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított, kissé foltos papír védőborítóban.  "Risorgimento=újjászületés." Olasz nemzeti mozgalom Itália egyesítésére.
18288.

Rufpreis:
1 200 HUF

Gergelyffy Gábor: Bodor Péter a székely ezermester. Nemzeti Könyvtár 51. sz. Bp., 1941., Stádium, 63+1 p. Kiadói kopott papírkötés.
18289.

Rufpreis:
1 600 HUF

Marian Tyrowicz: Katalog Wystawy Historycznej. Wiosna Ludów 1846-1849. (A történelmi kiállítás katalógusa. A nemzetek tavasza 1846-1849.) Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Kraków, 1948, Nakladem Zarzadu Miejskiego Miasta Krakowa. Lengyel nyelven.
18290.

Rufpreis:
2 800 HUF

Bancsó Antal: Ünnepi beszéd márczius 15-ének ötvenéves évfordulóján. Sopron,(1898.), Röttig Gusztáv-ny., 12 p. Kiadói papírkötés.
18291.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ezernyolcszáznegyvennyolc emlékezete. Szerk.: Kalász Benedek, Havas István és Nagy László közreműködésével. hn., én., nyn., 47+1 p. Kiadói papírkötés.
18292.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gát Eszter-Körmöczi Katalin (szerk.): Széchenyi (Magyar Nemzeti Múzeum konferenciafüzetek I.). Bp., 1991, Magyar Nemzeti Múzeum. 114 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
18293.

Rufpreis:
1 000 HUF

Hegyaljai Kiss Géza: Honvédélet. Nemzeti Könyvtár 22. sz. Bp., 1940., Stádium, 30+1 p. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
18294.

Rufpreis:
1 600 HUF

Petőfi Sándor: Szabadság, szerelem... Útijegyzetek, útilevelek, naplótöredékek, politikai cikkek, és tábori levelek és egy elbeszélés. Fáy Dezső képeivel. Nemzeti Könyvtár 100-101. sz. Bp., 1943., Stádium. Kiadói kopott papírkötés. + Sándor Petőfi 1823-1849. Wystawa Ksiazek i Pamiatek. Warszawa, 1949, ZMP. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón ceruzás jegyzetekkel.
18295.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kossuth Lajos. Kortársak 3-4. füzet. Kortörténeti Könyvtár. Szerk.: Kőrösi László. Bp., 1894,"Hazánk", 175+1 p. Papírkötésben, javított gerinccel, kötéssel, hiányzó elülső papír védőborítóval.
18296.

Rufpreis:
1 600 HUF

Fekete Sándor: A márciusi fiatalok. Magyar Történelmi Társulat. Bp., 1950., Szikra. Kiadói papírkötés.
18297.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kossuth Lajos üzenete. Idézetek beszédeiből, cikkeiből, leveleiből. Összeáll.: Koroda Miklós. Bp.,(1948), Történelmi Emlékbizottság,(Forrás-ny.) Kiadói papírkötés.
18298.

Rufpreis:
1 200 HUF

Koroda Miklós: Kossuth breviárium. Összeáll.: - - . Bp., 1989, Pán Könyvkiadó. 3. kiadás. Kiadói aranyozott bársony-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
18299.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF