Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 176

Magyarok és a risorgimento. Ács: Tivadar: A magyar légionisták életrajzgyűjteménye. A risorgimento magyar bibliográfiája. Összeállította: Gátiné Pásztor Mária. Szerk.: Szász Károlyné Gillemot Katalin. Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Tanulmányok. Új sorozat 12. (XXXV.) Bp., 1961, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár - Magyar Risorgimento Emlékbizottság - Hazafias Népfront. Kiadói papírkötés
18276.

Rufpreis:
2 000 HUF

A történelem segédtudományai. Szerk.: Kállay István. Bp., 1986, ELTE BTK. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
18277.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Albert János: Emléklapok az 1848/49-iki honvédmenedékházba az összes helyek betöltése után be nem jutott és így elhagyatva élő agg harcosok felsegélyezésére. Összeáll. és kiadja - -.Bp., 1910., Bercsényi, 32 p. Kiadói papírkötés, bélyegzésekkel, névbejegyzéssel.
18278.

Rufpreis:
3 000 HUF

Sándor József: A székelykeresztúri Petőfi-legenda. Bp.,[1944],Stádium, 32 p. Kiadói papírkötés.
18279.

Rufpreis:
2 800 HUF

18280.

Rufpreis:
3 000 HUF

Takács József: Kossuth Lajos emlékezete a helyben felállítandó "Kossuth emlék" javára. Írta és Czegléden 1894. april 8. tartott gyász isteni tisztelet alkalmával elmondta: Takács József czeglédi ev. ref. lelkész. Czegléd, 1894, Czeglédi Ev. Ref. Egyház, 16 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
18281.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szalay Mihály: Kossuth Lajos élete. Kossuth születésének századik évfordulója alkalmából a magyar nép és serdülő ifjúsága számára. Bp., 1902., Dobrowsky és Franke, 16 p. Kiadói illusztrált papírkötés, a hátsó borító szakadt.
18282.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kossuth Lajos születésnapja az iskolában. Összeáll.: Móra István. Bp., 1902., Dobrowsky és Franke, 32 p. Kiadói illusztrált papírkötés.
18283.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kumlik Emil: A szabadságharc pozsonyi vértanui. Pozsony, 1998. Kaligramm. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval
18284.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kacziány Géza: István nádor szerepe a szabadságharcban és világtörténelmi jelentősége. Tanulmányok a hamisítatlan magyar történetírás mezejéről. I. füzet. Bp.,(1933),Makkay Zoltán, 51 p. Kiadói papírkötés.
18285.

Rufpreis:
2 000 HUF

Gaál Mózes: 1848. márczius tizenötödike és április tizenegyedik az újjászületett Magyarorország fényes napjai. Pozsony-Bp., 1898.,Stampfel Károly, 39 p. Kiadói papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal, szakadt borítóval.
18286.

Rufpreis:
2 000 HUF

Révai József: Kossuth Lajos. 3 különféle kiadásban: Bp., 1944-1945, Szikra. 1. és 2. kiadás. Kiadói papírkötések, a gerinceken javításokkal, az egyiken kis szakadással.;  Kolozsvár,1945.,Józsa Béla. Kiadói papírkötés.;
18287.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF