Asztalos Miklós - Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bevezetéssel ellátta: Szekfű Gyula. Bp.,1933, Lantos. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval
A demokratikus Magyarország újjáépítése. Összeáll.: Ráth László. Bp.,(1947), KIOSZ. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Marczali Henrik: Szent István öröksége. Magyarország az Árpádok korában. A magyar nemzet története II. [Bp., én., Athenaeum.] Átkötött egészvászon-kötés, a hátoldalon címkenyomokkal, hiányzó címlappal.
Marco Cattaneo, Jasmina Trifoni: Ősi civilizációk. Unesco világörökség. Fordította: H. Prikler Renáta. Pécs, 2004, Alexandra. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kihajtható térképpel. Kiadói kartonált egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
3 db külföldi, az 1848-as forradalommal és szabadságharccal foglalkozó lengyel és német nyelvű kiadvány: Wclaw Gasiorowski: Bem. Warszawa, 1957. Ottocar Weber: 1848. Leipzig, 1904. Kiadói vászonkötésben, Kazimierz Królinski: Wiosna Ludów (r- 1848) . Stanislawow, 1905. Romana Jasielskiego. / Polish and German books about the 1848 revolution
Anonymus: Gesta Hungarorum. Bp., 1975, Helikon. Béla király jegyzőjének könyve a magyarok cselekedeteiről. Ford. és jegyzeteket ellátta: Paizs Dezső. A bevezetőt, a jegyzeteket kiegészítette és a térképet tervezte: Györffy György.Hasonmás kiadás. Vászonkötésben, papír védőborítóval.
Magyarföld és népei eredeti képekben. Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Fényes Elek és Luczenbacher János felügyelete mellett szerkeszti és kiadja: Vahot Imre. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Az 1846. évi Beimel József kiadás reprint kiadása. Kiadói aranyozott modern műbőrkötésben, jó állapotban.
A forradalom és szabadságharc levelestára I. Összeáll., jegyzetekkel és bevezetéssel ellátta: V. Waldapfel Eszter. Bp., 1950, KÖZDOK. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült gerinccel.
Henri Pozzi: Századunk bűnösei. Ford. Dr. Marjay Frigyes. Bp., 1936, Dr. Marjay Frigyes. Átkötött kissé kopott, kissé foltos egészvászon-kötés, belül jó állapotban.
Dénes Béla: Ávós világ Magyarországon. Egy cionista orvos emlékiratai. Szerk. és az utószót írta: Schmidt Mária. Bp., 1991., Kossuth. Kiadói papírkötés.