Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 176

Fraknói Vilmos: Karai László budai prépost, a könyvnyomtatás meghonosítója Magyarországban. Értekezések a történeti tudományok köréből XVII. köt. 7. sz. Bp., 1898, MTA (Athenaeum-ny.), 1 t.+21 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, ragasztott gerinccel.
18252.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ballagi Aladár: Kossuth Lajos északamerikai beszédei nemzetiségekről és a nemzetek testvériségéről. Előszóval és jegyzetekkel ellátta: - - . Cegléd, 1919, Kossuth-Múzeum, 36 p. Papírkötésben, jó állapotban, pótolt borítóval.
18253.

Rufpreis:
2 000 HUF

Pulszky Ferenc: Martinovics és társai. Franklin, 1880, kiadói egészvászon kötés, egyik lap hiányos
18254.

Rufpreis:
1 800 HUF

Caesar: De Bello Gallico. Ford. és magyarázta: Dr. Boros Gábor. Latin és görög classicusok fordítása és magyarázata. Tanulók Könyvtára 16. füzet. Bp., 1906, Stampfel-féle könyvkiadóhivatal (Révai), 64 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval.
18255.

Rufpreis:
1 600 HUF

A két Rákóczi György fejedelem családi levelezése. A M. Tud. Akadémia Tört. Bizottsága megbízásából szerkeszté Szilágyi Sándor. R. t. Két fényvéseti hasonmással. Magyar Történelmi Emlékek - Monumenta Hungariae Historica XXIV. Bp., 1875. Ráth Mór, 4+644 p.+2 (kihajtható hasonmások) t. Korabeli aranyozott gerincű kopott félvászon-kötés,
18256.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

18257.

Rufpreis:
4 000 HUF

Fülöp-Miller René: Rasputin a szent ördög. Az orosz csodatevő és a nők. Ford.: Pünkösti Erzsébet. Bp.,[1928.], Dick Manó, 1 t. (címkép)+ 448 p. + 32 (fotók) t.+ 1 (kihajtható tábla) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, egészen kis kopásnyomokkal, de alapvetően szép állapotban.
18258.

Rufpreis:
4 000 HUF

Papp-Váry Árpád - Hrenkó Pál: Magyarország régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat - Officina Nova. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18259.

Rufpreis:
4 000 HUF

Limbacher Gábor: Hazaszeretet, magyarságtudat a népéletben. Balassagyarmat, 2002., Palóc Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés.
18260.

Rufpreis:
1 200 HUF

18261.

Rufpreis:
1 800 HUF

A népért éltek és harcoltak. Bp., [1959], Kossuth. (A kommunista mozgalom jelentős alakjainak emlékalbuma, különálló lapokon fotóval és rövid életrajzzal.) Kiadói félvászon-mappában.
18262.

Rufpreis:
2 800 HUF

1848, Petőfi., Arany 4 db kiadvány: Rolla Margit: Arany estéje. Bp., 1944. K. M. Egy Ny. 1848 a költészetben. 1848 Dolgozók Kultúrszövetsége, Megyer Szabolcs: Arany János és Budapest. Bp., 1958. Akadémiai.; Julius Dolansky: Alexandr Petőfi básnik madarského lidu. Praze, 1950.
18263.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF