[Békefi Antal] Rió: Betyárok. Történetek az alföldi rablóvilágból gróf Ráday korában. Írta ~ Szeged, 1899. Gönczi I. József. 196 p. Második kiadás. Korabeli, kopott félvászon kötésben
Középkori egyetemes történeti szöveggyűjtemény. Szerk.: Sz. Jónás Ilona. Európa és a Közel-Kelet IV-XV. század. Bp., 1999., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
Fitz József: A magyar nyomdászat. 1848 1849. A Széchényi Könyvtár megbízásából írta: - -. Hungária Könyv 13. Bp., 1948, Hungária, 213+1 p. + 1 t. Első, számozott, bibliofil kiadás. Szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, javított papír védőborítóban. Számozott, 343. számú, névre szóló példány. A tipográfus, Bródy-Maróti Dóra által DEDIKÁLT példány.
A jobboldali nézetektől az osztályárulásig. Adalékok Nagy Imrének és csoportjának elméleti és gyakorlati tevékenységéhez 1947-1956. Kézirat gyanánt. (Bp.) 1957. Kossuth Könyvkiadó. Számozott: 308. 131p. Kiadói papírkötésben.
Rotteck, Karl von: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeit. Sechster Band (VII. köt.) Hozzákötve: Siebenter Band. (VIII. köt.) Freiburg im Breisgau, 1824, Herder'sche Kunst- und Buchhandlung, 1 t.+IV+3-228 p.+1 (kihajtható tábla) t. + 1 t.+IV+-3-304 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval.
Várdai Béla: Március tizenötödikére. A szerző, Váradi Béla (1879-1953) által DEDIKÁLT példány. "Az első elkészült példány. Március 15-ikének pozitív alkotása a sajtó felszabadítása. Nemes jócselekedete: a hadifoglyok kiszabadítása. Örökéletűségét nem is annyira fontossága, mint tavaszi miszteriumok népsége biztosítja. 905. június 21. Várdai. Az első ajándék példányt, névnapján (?), Tisza Istvánnak küldtem." Bp., 1905., Bichler I.-ny., 20 p. Kiadói papírkötés, a borító leszakadt, az utolsó lapon szerzői dedikáció.