Kibédi Varga Áron: Amszterdami krónika 1999. Pozsony, 2000, Kalligram. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Konrád György (1933-2019) Kossuth-díjas író részére DEDIKÁLT példány.
Vadász Bence - M. Miltényi Miklós: Ilyen kis szerelmeses. Vadász Bence versei, M. Miltényi Miklós rajzaival. Bp., 2012, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés. A szerzők Básti Júliának szóló rajzos dedikációjával.
1943 Magyar Szemle XLV. köt. 3. (193.) sz. Szerk.: Eckhardt Sándor. Bp., 1943, Athenaeum, 113-168 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, az elülső borítón kis hiánnyal.
[Elenyák György (1784-1853)]: Ode in obitum illustrissimi quondam comitis Augustini Keglevits de Buzin Sac. Caes. Reg. Ap. Majestatis camerarii comitum Károlyi de Nagy-Károly vitrici, et tutoris, cum eidem ad latus coniugis suae sepulto iusta persolverentur Pesthini mense Novembri M.DCCCXIII. Pesthini, 1813, Typis Joannis Thom. Trattner, 9 p. Elenyák György (1784-1853) piarista rendi pap, tanár, költő által Buzini gróf Keglevich Ágoston (1759-1813) ispán halálára írt latin nyelvű költemény.
Poszler György: Az évszázad csapdái. Tanulmányok Lukács Györgyről. A szerző, Poszler György (1931-2015) Széchenyi-díjas irodalomtörténész, esztéta által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus és felesége részére DEDIKÁLT példány. Gyorsuló Idő. Bp., 1986., Magvető. Kiadói papírkötés.
Bessenyei György: Tolerantia 1778. A kézirat szöveg közzétette és az utószót írta Némedi Lajos. Nyíregyháza, 1978. Bessenyei György Tanérképző Főiskola, 134 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Megjelent 550 példányban. Az elülső borító belsején a Bessenyei György Tanérképző Főiskola ajándékozási címkéjével, rajta az főigazgató Margócsy József (1919-2013) irodalomtörténész ajándékozási soraival.
Berzeviczy Albert: A két Eötvös./Kozma Andor: Eötvös Loránd. Bp., 1929, MTA, 19 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, modern ajándékozási sorokkal, szakadt, foltos borítóval, szamárfüles lapokkal.