Pósch Károly: Krisztus - Darwin. A szerző által DEDIKÁLT példány. Grinád, (1909.), Szerzői, (Első Galántai Könyvnyomda és Papírraktár), 26 p. Javított gerincű papírkötés, foltos borítóval, körbevágott, ceruzás jegyzettel az utolsó lapon.
Tábori Ottó: Himnusz a szőlőhöz. Szombathely, 2001., Életünk - Faludi Ferenc Alapítvány. A borító Schrammel Imre munkája. Kiadói papírkötés. A szerző, Tábori Ottó (1946-2014) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Louise Mühlbach: Franz Rákóczy. Erste Band. Ungarisches Lebendsbild von - -. Leipzig-Wien,én., Ernst Julius Günther, 220 p. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal, bejegyzésekkel.
Deme Zoltán 2 műve: Arpeggio; Mikrokozmosz. Bp., 1984, Szerzői. Kiadói papírkötés. A szerző, Deme Zoltán (1949-) filmrendező, irodalomtörténész, író, műfordító által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példányok.
Szali István: Utak egymás felé. A szerző által DEDIKÁLT példány. Novi Sad/Újvidék, 1969, Forum. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Tamási Áron: Virágveszedelem. A SzEFHE Magyar Regényei. Bp., é.n., Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete (Révai-ny.), 254+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kopottas borítóval.
Krúdy Gyula: A magyar jakobinusok. Bp., 1948, Népszava. A borítólapot, könyvdíszeket és illusztrációkat Janovits István rajzolta. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.