Kilián Zoltán: Mátyás király ifjú hadserege. Könyvbarátok Kis Könyvei VIII. évf. 4. sz. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 214 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, kissé szakadt előzéklappal, a budai 11. sz. Bocskai Cserkészcsapat bélyegzőivel.
Garády Viktor: Tengerparti séták. Bp., 1901, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 239 +(1) p. A fejezetek elején és végén szép könyvdíszekkel illusztrálva. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon-kötés, a borítón és néhány lapon kis foltokkal.
Ady Endre: Az Úr érkezése. / Príchod Pána. Ford.: Oldřich Kníchal. Nagylak, 2006, Ivan Krasko. Magyar és szlovák nyelven. Kiadói papírkötés. A könyv fordítója, Oldřich Kníchal (1939-2021) szlovák író által DEDIKÁLT példány. / In Hungarian and Slovakian language. Signed by the book's translator, Oldřich Kníchal.
Tabák András: Hitler '33. Antifasiszta irodalmi antológia. Z-füzetek / 151. Bp., 2013, szerzői kiadás, 62+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé kopott borítóval. Számozott (223.), a szerző által Gyimesi László részére DEDIKÁLT példány.