Székelyhidi Zsolt: Hoz. Miskolc, 1996., Új Bekezdés Könyvek. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással. A szerző, Székelyhidi Zsolt (1973-) zenész, zeneszerző, fotográfus, író, költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Lengyel László: A szabadság melankóliája. Bp., 2014, Kossuth, 390 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Vörösmarty (Mihály): A rom. A díszítő rajzok Haranghy Jenő munkái. Magyar Klasszikusok I. Bp., [1946.], Szépmíves Műhely, (Stílus-ny.), 30 p.+10 (fekete-fehér egészoldalas képtáblák) t. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói javított, kissé hiányos, kissé kopott papír védőborítóban, belül, a hátsó kötéstábla mentén sérüléssel.
[Heine, Henrich]: Heine forradalmi versei. Ford.: Gáspár Endre és Kardos László. Bp., 1946, Faust, 80 p. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. Bárdos Lajosnak szóló ajándékozási bejegyzéssel.
Flämischer Kalender. Aufsatz über den Kodex Cod.Lat. 396 der Széchényi-Nationalbibliothek in Budapest. (Az Országos Széchényi Könyvtárban őrzött Flamand kalendárium facsimile kiadása, Soltész Erzsébet kísérőtanulmányával). Bp., 1983, Corvina. Német nyelven. Kiadói bársonykötés/papírkötés, kiadói kartontokban.
Kőrössi P. József: Lomtalanítva. Régi és új versek (1969-1996). Bp., 1996, Pesti Szalon. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Barcs János: Lengyelek. / Polacy. Kétnyelvű trilógia. Pécs, 2001, Pro Pannonia. Magyar és lengyel nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.