Spanyolok az újvilágban. A madridi Amerika Múzeum aranykincsei és műtárgyai. Bp.,1987,Magyar Nemzeti Galéria-Néprajzi Múzeum - Artunion. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Matthias Arnold: Henri de Toulouse-Lautrec. 1864-1901. Az élet színháza. Ford.: Bor Ambrus. Köln, 1993., Taschen, (Kulturtrade.) Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Derkovits. 33 planches dont une en couleurs. Introduction de Eugene Kopp. L'Art Hongrois. Bp.,1944, Új Idők, 16+33 t. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
Mattyasovszky Zsolnay Margit, Hárs Éva: A Zsolnay kerámia. Vezető a JPM állandó kiállításához. A Janus Pannonius Múzeum Füzetei 9. sz. Pécs, 1966,Janus Pannonius Múzeum, 86+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés
Seemann-Katalog: Farbige Gemäldereproduktionen. Leipzig, 1954, VEB E. A. Seemann. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Holländische und flämische Gemälde des siebzehnten Jahrhunderts im Bode-Museum. (Kiállítási katalógus). Berlin, 1976, Staatliche Museen zu Berlin. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.