Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 267

Kulinyi József: A budapesti szobafestők-, mázolók-, fényezők-, cég-, és címfestők-, aranyozók ipartestületének ötven éve (1886-1936). A szerző és az ipartestület elnöke által ALÁÍRT példány. Bp., 1936. Szerzői, 371 p. Benne Irredenta Hiszekegy ima. Javított kiadói papírborítóval
16916.

Rufpreis:
8 000 HUF

Prakfalvi Endre-Szücs György: A szocreál Magyarországon. Stílusok-Korszakok. Bp., 2010, Corvina. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Szőnyi István, Pór Bertalan, Bernáth Aurél, ifj. Czene Béla műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
16917.

Rufpreis:
10 000 HUF

Szergej Mihajlovics Eisenstein: A filmrendezés művészete. Válogatott tanulmányok. Vál., szerk., és a bevezető tanulmányt írta: Nemeskürty István. Bp., 1963., Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 2000 példányban.
16918.

Rufpreis:
1 800 HUF

Töltőtollam a kamera I-II. köt. Tanulmányok, cikkek az új filmről. Filmművészeti Könyvtár 37. Bp., 1969., Magyar Filmtudományi Intézet és Filmarchívum. Kiadói papírkötés.
16919.

Rufpreis:
4 000 HUF

Sir Banister Fletcher: A History of Architecture on the comparative method. For students, craftsmen, & amateurs. New York - London, 1938., Charles Scribner's Sons - B. T. Batsford, XXX+1033+3 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, de belül jó állapotban. Névbejegyzéssel, "Nash Anderson".
16920.

Rufpreis:
3 000 HUF

Feledy Gyula (1928-2010) festő, grafikus 2 db katalógusa, egyik számozott. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16921.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Aaron Scharf: Art and Photography. London, 1975., Penguin Books. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
16922.

Rufpreis:
3 000 HUF

Passuth Krisztina: Avantgarde kapcsolatok Prágától Bukarestig. 1907-1930. Bp., 1998, Balassi Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16923.

Rufpreis:
3 000 HUF
33

Lisa Lovatt-Smith: Provence Interiors. / Intérieurs de Provence. Köln, 1996, Taschen. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol, francia és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
16924.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Ébli Gábor - Borsos Mihály: Ar(t)borétum. Művészet és természet egy kortárs szoborkertben Budán. Bp., 2008., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16925.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szegő György: Teremtés és átváltozás. Budapest szecessziós építészete a századfordulón. Bp,[1996], HG & Társa Kiadó. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
16926.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Bernard Dufour: La pierre et le seigle. Préface d'Emmanuel La Roy Ladurie. Histoire des Habitants de Villefranche-de-Rouergue racontée par les photographies d'aamateurs et les albums de famille 1860-1950. hn., 1977, Seuil. Fekete-fehér fotókkal. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
16927.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF