V. B. Nyizsnij: Eizenstein rendezési óráin. Ford.: Schiffer Pál. Filmművészeti Könyvtár 13. Bp., 1963., Magyar Filmtudományi Intézet és Filmarchívum. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a lapéleken folttal, névbejegyzéssel.
1900 Academy Architecture and Architectural Review Vol. 18. 1900. II. félév. Angol nyelven, rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, kiadói kopott egészvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, néhány laza lappal, 8+164+18 p.
Albert László. (Művészeti katalógus). Marosvásárhely, 2000, magánkiadás. Kiadói papírkötés. A művész, Albert László (1926-2006) által DEDIKÁLT példány!
Balázs Imre. (Művészeti katalógus). Banner Zoltán tanulmányával. H.n., [2001], magánkiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A művész, Balázs Imre (1931-2012) által DEDIKÁLT példány!
Expresszionizmus Németországban válogatott művek festmények, szobrok, grafikák. Duisburg város Wilhelm-Lehmbruck-Múzeumának kiállítása Németországi Szövetségi Köztársaság művelődési hete keretében. Szerk:: Julian Heynen, Cornelia K. Will. Bp., 1980., Szépművészeti. Kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Pereházy Károly: Magyarországi kovácsoltvas-műveltség. Bp., 1982, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Budapest Székesfőváros Gróf Zichy Jenő Múzeumának katalógusa. Bp., 1923., Székesfővárosi Házinyomda, 36+2 p.+6 t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borító modern professzionális átlátszó védőfóliában.