Hans Sachs:A lovag meg az ibolya. Harminchárom farsangi komédia és egy svank. Mann Lajos fordításában. A fordító által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1999., Orpheusz Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Gubcsi Lajos: Az élet túlsó oldala. Bp., 2008, GL-4 Kft. Harmadik kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, a borítón réz plakettel, átlátszó műanyag védőborítóban, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
A Kuun-kódex I-II. kötet. Sajtó alá rendezte, az előszót írta és a jegyzeteket összeállította Varga Imre. Bibliotheca Historica. Bp.,1979, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói karton tokban, jó állapotban.
Knoll, Ludwig: Kulturgeschichte der Erotik. Band 1: A - Br. Flensburg, é.n., Beate Uhse international. Gazdag erotikus képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón némi kopással.
3 db színmáveket, népszínműveket tartalmazó kolligátum Prém József: Helikoni ünnep, Adoprján báró, Sziomahzy: A kegyelmes úr halála és más művek korabeli kissé kopottas félvászon kötésben
Hock János: Az ember könyve. Bp., 1937., Urbányi István. Átkötött félvászon-kötés, a címlap és két lapon javításnyomokkal, néhány foltos lappal és címlappal, ceruzás aláhúzásokkal.
Vámos Miklós: Utazások Erotikában. (Ki a franc az a Goethe?) Bp., 2007, Ab Ovo. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.