Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 296

Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 100 p.+ 5 t. Kádár Lívia lapszámozáson belüli, öt egészoldalas rajzával. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri Papírgyár.) Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
17322.

Rufpreis:
1 400 HUF

Móra Ferenc: Négy apának egy lánya. Bp., é.n. Génius. Kiadói bőrkötésben kis kopással
17323.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szabó Magda 5 műve: Ókút (1970), Alvók futása (1967), A Danaida (1964), Az Ajtó (1987), Megmaradt Szobotkának (1983.) Bp.,1964-1987.,Magvető-Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, pár papírborítók kis szakadásokkal.
17324.

Rufpreis:
2 800 HUF
18

Szabó Magda 4 műve:  Mózes egy, huszonkettő. (1967., 1. kiadás.);  Megmaradt Szobotkának. (1983.,1. kiadás.); Disznótor, Pilátus. Szabó Magda művei.; Mondják meg Zsófikának. Szabó Magda művei. ;  Bp., 1967-1983,Magvető. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban;
17325.

Rufpreis:
1 800 HUF
22

Tormay Cécile: Bujdosó Könyv. Szeged, 2009, Lazi. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
17326.

Rufpreis:
2 000 HUF

Faludy György: Pokolbeli víg napjaim. Bp., 1989. Magyar Világ Kiadó. Kiadói papírkötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
17327.

Rufpreis:
1 600 HUF

Petőfi-album. Szerk.: Bartók Lajos, Endrődi Sándor, Szana Tamás. Bp., 1898, Athenaeum, 1 (címkép) t.+VI+2+263 p.+ 6 t. + 8 (hasonmás) t. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. Számos illusztrációval, kihajtható szövegközi mellékletekkel. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos vászon díszkötésben, márványmintás lapszélekkel, kopott, sérült
17328.

Rufpreis:
2 400 HUF
13

17329.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Czeizel Endre-Bárdossy Péter: Kertész Imre és a sors. Mit adtak a magyar zsidó-géniuszok a kultúránknak? Bp., 2014., Galenus. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17330.

Rufpreis:
1 800 HUF

Tamási Áron: Ábel trilógia. I-III. köt. I. köt.: Ábel a rengetegben. II. köt.: Ábel az országban. III. köt.: Ábel Amerikában. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói festett egészvászon-kötés,
17331.

Rufpreis:
2 400 HUF

10 db Tamási Áron által írt, ill. róla szóló könyv: Tamási Áron: Hullámzó vőlegény. Bp., 1947, Révai. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban. + Szólít a szülőföld; Vadrózsa ága; Ábel; Világ és holdvilág; Ragyog egy csillag; Jégtörő Mátyás; Rügyek és reménység; Taxner-Tóth Ernő: Tamási Áron; Féja Géza: Tamási Áron alkotásai és vallomásai tükrében. Vegyes állapotban.
17332.

Rufpreis:
2 400 HUF

17333.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF