Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 100 p.+ 5 t. Kádár Lívia lapszámozáson belüli, öt egészoldalas rajzával. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri Papírgyár.) Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
Szabó Magda 5 műve: Ókút (1970), Alvók futása (1967), A Danaida (1964), Az Ajtó (1987), Megmaradt Szobotkának (1983.) Bp.,1964-1987.,Magvető-Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, pár papírborítók kis szakadásokkal.
Czeizel Endre-Bárdossy Péter: Kertész Imre és a sors. Mit adtak a magyar zsidó-géniuszok a kultúránknak? Bp., 2014., Galenus. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Tamási Áron: Ábel trilógia. I-III. köt. I. köt.: Ábel a rengetegben. II. köt.: Ábel az országban. III. köt.: Ábel Amerikában. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói festett egészvászon-kötés,
10 db Tamási Áron által írt, ill. róla szóló könyv: Tamási Áron: Hullámzó vőlegény. Bp., 1947, Révai. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban. + Szólít a szülőföld; Vadrózsa ága; Ábel; Világ és holdvilág; Ragyog egy csillag; Jégtörő Mátyás; Rügyek és reménység; Taxner-Tóth Ernő: Tamási Áron; Féja Géza: Tamási Áron alkotásai és vallomásai tükrében. Vegyes állapotban.
Vajda Péter: Dalhon. II. füzet.]Pest, 1839, Eggenberger József, VIII+209+1p. Első kiadás. A mű 4 füzetben teljes! Egészvászon-kötés, kissé foxing foltos lapokkal.