Verne Gyula: Utazás a Föld körül nyolcvan nap alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 279 p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Titius Livius: A római nép története a város alapításától I-IV. köt. Ford.: Kiss Ferencné, Muraközy Gyula. Bibliotheca Classica. Bp., 1982, Európa. Kiadói egészvászon-kötések
Plutarkhosz: Párhuzamos életrajzok. Ford.: Máthé Elek. Bibliotheca Classica. Bp.,1978, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel az I. kötetben.
Tibullus és Propertius összes költeményei. Fordították Babits Mihály, Disda Jenő, Kazinczy Ferenc, Nemes Nagy Ágnes, Radnóti Miklós, Szabó Lőrinc, Trencsényi-Waldapfel Imre és mások. Bibliotheca Classica. Bp., 1976., Magyar Helikon. Kiadói nyl-kötés, egészen kis kopásnyommal. Számozott (976./1400) példány.