Marcel Arland: Angyalok öble. Ford. és az utószót írta: Réz Pál. Angyalok öble. A fordító, Réz Pál (1930-2016) Széchenyi-díjas irodalomtörténész, műfordító által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító. Bp., 1962., Európa. Kiadói félvászon-kötés.
Bajza összegyűjtött munkái V. kötet. Toldy Ferenc által. Pest, 1863, Heckenast. Második kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen címkenyomokkal, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel.
Bertha Bulcsu: Kommunizmus délutáni napfényben. Nagy Franciska (1943-2022) író, Bertha Bulcsu (1935-1997) író özvegye által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1996., Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, foltos.
Tenczer Márton: Szerelmem, Lisi. Történetek az első európai világszépéről Tenczer Márton elbeszélése alapján. Bp., 2000., Mágus. Kiadói kartonált papírkötés
Kiss József: Ünnepnapok. Cserna Károly rajzaival. Bp.,1888,Révai. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
Szakonyi Károly: Álomirodalom. A szerző, Szentkuthy Miklós: Bianca Lanza di Casablanca. Naplóregény. 1946-47. Szerk. és az utószót írta: Tompa Mária. Benne a szerkesztő által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT kártyával. Pécs, 1994., Jelenkor. Kiadói kissé kopott papírkötés,