Fodor András: Hazafelé. DEDIKÁLT! Bp. 1955. Magvető. 93 l. Első kiadás. A szerző első megjelent kötete. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel és borítóval.
Ludwig Julia: Virágok az útfélen. Öt elbeszélés fiatal leányok számára. Ford.: Győry Ilona. Bp.,én.,Lauffer Vilmos, 1 t. + 125+1 p.+3 t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, egészen kis kopásnyomokkal, kissé foltos lapélekkel.
Dr. Kúnos Ignác: Nipponföldi mondavilág. Monogatari. Toyama Koichi elmondása után írta: - - . Eredeti japán rajzokkal. Bp., [1924], Béta, 246+(2) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé foltos, kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső szennylapon magyar és héber nyelvű ajándékozási bejegyzéssel.
Etienne de Sthy: A Sátán éjszakái. Páris, 1936., nyn., 192 p. Erotikus illusztrációkkal. A feltételezett szerző és illusztrátor: Básthy István (1896-1970) díszlettervező volt. Kopott kartonált papírkötésben, hiányzó gerinccel, hiányzó lapokkal (11-12., 49-50., 75-78., 161-162.), pótolt címlappal. Ritka!
Art Spiegelman: Maus. Egy túlélő története. Ford.: Feig András. Bp., 2022, Libri, 296 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés. Art Spiegelman Pulitzer-díjas képregénye, amelynek alapjául apja visszaemlékezései szolgáltak, újszerű módon, antropomorf állatszereplőkkel elmesélve mutatja be a holokauszt tragédiáját.
A. G. Zvjagincev: Az orosz sas árnyéka alatt. A cári Oroszország legfőbb ügyészei. Moszkva, 1997, Dovgan. Egészoldalas képekkel illusztrálva. Orosz nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Lucio D'Ambra: A házasélet trilógiája. Férjnek lenni mesterség. A feleség hivatása. A szerető művészete. Ford.: Salaczné Zachár Ilona. Bp., 1940, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, a vászon borítókon kis kopásnyomokkal, a papírborítók szakadtak, az egyiken kis hiány.