Szabó Lőrinc-Szalay Lajos: Tizenkét vers - Tizenkét rajz. Bp.,1943,Singer és Wolfner, (Hungária Nyomda Rt., 65+3 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé sérüölt papír védőborítóban. Számozás nélküli (1000/.) példány. A szerző, Szabó Lőrinc (1900-1957), és a művész, Szalay Lajos (1909-1995) autográf ALÁÍRÁSÁVAL
Magyar-portugál szótár. Nyelvtan, beszélgetések. Függelék: A mai brazil élet. Összeáll.: Molnár Gábor. Bp., 1948, Dr. Vajna és Bokor, 189+(3) p. Kiadói papírkötés, a borító és az utolsó lap kissé sérült.
[James Fenimore] Cooper kolligátum, 5 művel: Vadölő.; Az utolsó mohikán, A cserkész; Uttörők.; A prairie. Ford.: Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., én., Győző Andor, 128; 127;128;128;127+1 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
[Vojdisek József] Egy hazafi: Toldalék-észrevételek gróf Széchenyi István Hitel czímű munkájához. - - tól. Pest, 1831, Wigand Otto,61+3 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, két hiányzó lappal (55/56., 57/58.), a hátsó borító részben levált.
Mátyás Flórián: A magyar nyelv finnítési törekvések ellenében. Pécs, 1857, Lyceum, XVII+1+19-67 p. Papírkötésben, a hátsó borítón kis hiánnyal, foxing foltokkal. Felvágatlan példány! Ritka!