Karl May 5 német nyelvű kiadása: Durch das Land der Skipetaren.; Die Sklavenkarawane.; Auf fremden Pfaden.; Winnetou III. köt.; Durchs Wilde Kurdistan.; Dresden-Freiburg,én.,Karl May Verlag - Freidrich Ernst Fehsenfeld. Kiadói egészvászon-kötések, nagyrészt kopott boítókkal, kettő kötése javított, az egyik fűzése laza, az egyik elülső szennylapja hiányzik.
May Károly: A szkipetárok földjén. May Károly uti kalandjai. Bp., é.n. Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel.
Tóth Béla: Szájrul-szájra. A magyarság szálló igéi. Bp., 1907, Athenaeum, XV+454+(2) p. Harmadik, javított és bővített kiadás. Kiadói díszes, illusztrált, aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, belül jó állapotban.
Nagy Gáspár: Halántékdob. A szerző, Nagy Gáspár (1949-2007) költő által Herczeg Árpád (1954-2016) költő, író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1978. Magvető, 85 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval.
Majakovszkij, Vlagyimir Vlagyimirovics: Lenin. Ford.: Radó György. Az eredeti linóleummetszeteket Raszler Károly készítette. Bp, 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (366./800) példány. Csak 800 példány bőrkötéses!
Fényes Samu: Jidli első változása. A címlapot és a fejezetzáró képecskéket Gergely Tibor rajzolta. Wien, 1922., Halm und Goldmann,(Brakl Károly ny.), 130+1 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, jó állapotban.
Az Tekintetes és Nagyságos Vitézlő Úrnak, Gyarmati Balassa Bálintnak istenes éneki, melyek az 1632-1635 között kinyomtatott bécsi első editióbúl most hasonmásban újonnan kibocsáttattak Varjas Béla által. Bp., 1941, Rózsavölgyi és Társa. 190+VI p. Szövegközi, fekete-fehér képekkel, könyvdíszekkel illusztrálva. Kiadói papírkötésben
Csáth Géza: Zeneszerző portrék. Első kiadás! Modern Könyvtár. 74. szám. Bp.,1911, Politzer Zsigmond és fia, 36+4 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és borítóval, elülső borító elvált.