John Ruskin: Szezámok és liliomok. Ford.: Farkas Klára. Kiadja: Kisfaludy-Társaság. Bp., 1911., Franklin. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borító modern professzionális átlátszó védőfóliában.
Huxley, Julian: Az európai "fajkérdés". Oxfordi füzetek világkérdésekről 5. sz. [Oxford], 1939, [Univ. Press], 35 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
- Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim. Basch Árpád, Bér Dezső, Faragó József, Garai Ákos, Hegedüs László, Homicskó Athanáz, Kimnach László, Mühlbeck Károly, Neogrády Antal, Pap Henrik, Pataky László és Vesztroczy Manó rajzaival ill. karikatúráival. A címlap, a könyv lécdíszítései, az előzéklap s a kötéstábla rajza Basch Árpád munkája. Bp., 1904, Athenaeum. Az "Újság" ajándéka. Kiadói kaucsuktáblás félvászon-kötésben, elvált kötéssel, néhány lap enyhén sérült
Tóth Béla: Szájrul szájra. A magyarság és szálló igéi. Bp., 1901, Athenaeum, XV+506+(2) p. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopással és foltokkal, foltos lapélekkel, tulajdonosi névbejegyzéssel (Prohászka Ferenc).
Nagy Imre Emlékház. Szerk.: Jánosi Katalin. Bp., 2009, Nagy Imre Alapítvány, 58 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással. Megjelent 500 példányban.
A Bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei, valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átírta és átnyujtja Keleti Arthur. Bp., 1958, Európa, 159 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.kis szakadással