Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916): Akt, 1913. Szén, papír, jelezve balra lent. Sérült, kissé foltos. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében és hagyatékában. 56×40 cm. Kézdi-Kovács Lóránt mindössze 19 évesen, 1916-ban az I. világháborúban esett el, amelynek következtében az életműve is nagyon korán lezárult. Munkái nagyon ritkán tűnnek fel a műkereskedelemben, igazi gyűjtői darab!
Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916): Női portré. Szén, papír. Jelzés nélkül. Sérült. 86×61 cm. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében és hagyatékában
Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916): Férfi tanulmány. Szén, papír. Jelzett. Sérült. 60×36,5 cm. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében és hagyatékában.
Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916): Rómaifürdő, 1915. Olaj, karton, jelezve jobbra lent. A hátoldalán apja, Kézdi-Kovács László (1864-1942) által feliratozott. Kissé sérült és foltos. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében és hagyatékában. 55×43,5 cm. Kézdi-Kovács Lóránt mindössze 19 évesen, 1916-ban az I. világháborúban esett el, amelynek következtében az életműve is nagyon korán lezárult. Munkái nagyon ritkán tűnnek fel a műkereskedelemben, igazi gyűjtői darab!
Kiss Terézia (1928-2016): Csendélet. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán Rézkarcoló Művészek Alkotóközössége címkéjén feliratozott. Dekoratív, kissé sérült fa keretben. 60×50 cm.
Kiss Zoltán László (1949-2016): Háborús ének, 1982. Plextol, farost, jelezve jobbra lent, hátoldalán autográf felirattal, kissé sérült. Fakeretben, 80×100 cm
Konecsni György (1908-1970): Alakok. Golyóstoll, papír, jelzés nélkül. Proveniencia: Szerepelt a Szalay Lajos állandó kiállításon, Miskolci Galéria, 1900-es évek. Üvegezett fakeretben. 17,5x23,5 cm