Heltai Jenő breviárium. I-II. köt. Szerk., az előszót és a bibliográfiát összeáll.: Győrei Zsolt. Heltai Jenő és Budapest. Budapesti Negyed. X. évf. 4. sz. 2002 tél.-XI. évf. 1. sz. 2003. tavasz. Bp.,2002-2003, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
2004 Társasélet Pesten és Budán. Szerk.: Fábri Anna. Budapesti Negyed. XII. évf. 4. sz. 2004. tél. (46. sz.) Bp.,2004, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
2001 Művészet a városban. Szerk.: Szívós Erika. Budapest és a művészet. Budapesti Negyed. IX. évf. 2-3. sz. 2001. nyár-ősz. (32-33. sz.) Bp.,2001, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
2006 Tanulmányok a szexturizmusról. Szerk.: Léderer Pál. Budapesti Negyed. XIV. évf. 1. sz. 2006. tavasz. (51. sz.) Bp.,2006, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
2001 Krúdy és Pest. Szerk.: Sánta Gábor. Budapesti Negyed. IX. évf. 4. sz. 2001. tél (34. sz.) Bp.,2001, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
2007 Jókai Budapestje. Szerk.: Rózsafalvi Zsuzsanna, Lugosi András. Budapesti Negyed. XV. évf. 3. sz. 2007. ősz (57. sz.) Bp.,2007, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
2004 Pest-budai útikönyvek. Szerk.: Torda István. Budapesti Negyed. XII. évf. 4. sz. 2004. ősz. (45. sz.) Bp.,2004, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
2006 Görögök Budapesten. Szerk.: Fokasz Nikosz. Budapesti Negyed. XI. évf. 4. sz. 2006. tél. (54. sz.) Bp.,2006, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
2001 Város és a mozi. Szerk.: Sándor Tibor. Budapesti Negyed. IX. évf. 1. szám. 2001. tavasz. Bp., 2001, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
Nagy Lajos: Budapest Nagykávéház. Bp.,(1936),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. Jó állapotban.
Gerő László: A budai vár helyreállítása. Bp.,1951, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Első kiadás. Gazdag képanyaggal, kihajtható táblákkal, térképpel illusztrált. Kiadói kopott félvászon-kötés.
Thirring Gusztáv dr.: Budapest részletes kalauza. Részletes Helyi Kalauzok 1. Bp., 1926, A Turistaság és Alpinizmus, 192 p.+1 (Budapest térkép, 1:20.000, 31x31 cm) t. Harmadik kiadás. Korabeli laza félvászon kötés, az eredeti borító felhasználásával