Kovács Árpád: A székelyudvarhelyi Ferences templom. Székelyudvarhely, 2007, Litera-Veres. 46 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Fedinec Csilla: A kárpátaljai magyarság történeti kronológiája. 1918-1944. Nostra Tempora 7. Galánta-Dunaszerdahely, 2002., Fórum Intézet - Lilium Aurum Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, a kötés a 324-325 között sérült.
[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 275 p. +11 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközi illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Fekete-fehér képekkel illusztrált, térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, borítón kis kopásnyomokkal. Belső oldalon tulajdonosi bejegyzéssel.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében. I-II. köt. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, helyenként foltos lapokkal, kihajtható térkép nélkül, intézményi bélyegzővel.
Forbáth László: A megújhodott Mongolia. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Kopott borítóval, belül kissé szakadt kötéssel, de belül szép állapotban.
Cholnoky Jenő: Afrika. I-II. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 4+264 p. + 1 t. (színes, kihajtható térkép); 4+1+267-488 p. + 1 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, a borítón kisebb kopásnyomokkal.