Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin-Társulat. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal, kihajtható térképmelléklettel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Lampel R. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térkép melléklettel. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban. Kissé foltos lapokkal.
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, tulajdonosi bejegyzéssel.
Leidenfrost Gyula: Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, gerinccel, több helyen intézményi bélyegzővel.
Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,Franklin. Fekete-fehér képekkel illusztrált, kihajtható térkép melléklettel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, belső oldalon tulajdonosi bejegyzéssel.
Dr. Keöpe Viktor: Cejlon, az éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, kopott gerinccel. Fekete-fehér képekkel illusztrált.
[Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval.
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga".("Stella Polare"). Az Északi sarktengeren 1899-1900. Ford.: Dr. Darvai Móric. I. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1904], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Szövegközi fekete-fehér képekkel és oldalszámozáson kívüli képtáblákkal illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, több helyen hiányzó lapokkal.