Szakály Ferenc-Szűcs Jenő: Budai bortizedjegyzékek a 16. század első harmadából. Kubinyi András bevezető tanulmányával. História Könyvtár Okmánytárak 4. Bp., 2005., História - MTA Történettudományi Intézete. Kiadói papírkötés.
Vegyes könyvtétel 2 db: Budapesti útmutató 1956. Összeállította: Király Elemér. Bp., 1956, Műszaki Könyvkiadó, 540 p. + 1 t. (kihajtható térkép, sérült). Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, kissé sérült, részben szétvált kötéssel. Budapesti útmutató 1969. Összeállította: Király Elemér. 1969, Panoráma.
Böőr László: Adatok az '56-os forradalom Pest megyei történetéhez. Bp., 1997, TIT Teleki László Ismeretterjesztő Egyesület. 199 p. Megjelent 1000 példányban. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
Az ostromtól a forradalomig. Adalékok Budapest múltjához. 1945-1956. Szerk.: Bencsik Zsuzsanna és Kresalek Gábor. Bp.,én.,Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
Horváth Elemér: Karcok Budapest múltjából. Töredékek a gázszivárgás történetéből. A Mátyás-templom. Buda és Pest a kuruc idők alatt. A belváros 1863-64-ben és ma. A Biedermeier-kor Pest-Budán. Milyen volt Budapest ezer évvel ezelőtt és milyen lehet ezer év múlva. Bp., [1937.], Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés.
Kaiser Anna - Póczy Klára: Budapest római öröksége. Építészeti hagyományok. Corvina, 1985. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, újszerű állapotban.