Biczó Piroska: Jelentés a Kecskemét-Kossuth téren végzett ásatásról. Cumania Iv. Archaeologia. Separatum (Különlenyomat). Kecskemét, 1976, Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Közleményei. 329-360 p. Kiadói papírkötés.
Soós Imre: Heves megye községei 1867-ig. Eger, 1975, Heves Megyei Levéltár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Benne a települések pecsétnyomataival. Megjelent 1000 példányban.
Stoddard, John L.: Im Fluge durch die Welt. Német nyelven. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval
Bendefy-Benda László 2 munkája: Afrika meghódítása, Magyar utazók Afrikában I. Felfedezők. Zolnay Lóránd rajzaival. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval.
Sven Hedin: Tibet 1-2 vykumy a dobrodruzstvi v nezanme zemi. Cseh nyelven. Kralovo Nám. 1910. J. Otto v Praze kiadói félbőr kötésben, koszos / In half leather bindiung stained
Jenovay Jenő: Vitorlákkal a Föld körül. Bp., Lampel R.,(Wodianer F. és Fiai) Rt., 195 p. + 6 (fekete-fehér fotók) t. Szövegközti és egészoldalas fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált, festett egészvászon kötés, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal, két hiányzó táblával.