Bendefy-Benda László 2 munkája: Afrika meghódítása, Magyar utazók Afrikában I. Felfedezők. Zolnay Lóránd rajzaival. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval.