Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Egész oldalas fekete-fehér fotókkal (73) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott kissé szakadozott borítóval. Volt könyvtári példány.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, egy belső oldalon tintafoltokkal.
Italo Balbo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Fordította Gáspár Miklós. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kopott borítóval és gerinccel. Tulajdonosi bejegyzéssel, elülső oldalon firkákkal, kissé foltos lapokkal.
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,[1934], Franklin, 221+3 p. + 32 (Fekete-fehér fotókkal) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 267+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a felső lapéleken folttal, a térkép hiányzik.
Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 189 p.+ 20 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Dr. Szendrei János: Miskolc város története és egyetemes helyirata. V. köt.: Miskolc város története 1800-1910. Miskolc, 1911., Város Közönsége. Későbbi átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, egy-két laza lappal, ceruzás bejegyzésekkel.
Miskolc. Szerk.: Dr. Halmay Béla és Leszih Andor. Magyar Városok Monográfiája V. Bp., 1929., Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala, (Wodianer F. és Fiai-ny.). Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel és kötéssel, aláhúzásokkal. Volt könyvtári példány.
Szentpéteri üres fészek. Szemelvények Lévay József naplójából. Vál. és az előszót írta: Horváth Barna. Miskolc, 1988., B-A-Z M. Levéltár. Kiadói papírkötés.
Novotny Gyula: Az avasi templom. DEDIKÁLT példány. Miskolc, 1982., Avas Református Egyház. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.