Gáli József 3 könyve (közte 1 DEDIKÁLT): Szúnyogok és nemeskócsagok. Bp., 1981, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadó kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + A királyné szoknyája. F. Győrffy Anna rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kissé sérült borítóval. + A gyémántszekerce. Mesék és történetek. Reich Károly rajzaival. Bp., 1963, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel. Gáli József (1930-1981) által Obersovszky Éva, Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró lánya részére DEDIKÁLT példány. (Gáli József Obersovszky Gyula barátja és szerkesztőtársa volt, az '56-os eseményekben való részvételért mindkettejüket először halálra, majd börtönre ítélték, végül mindketten kegyelemmel szabadultak.)
Longosz: Daphnisz és Chloé. Marc Chagall litográfiáival, Faludy György versével. Budapest, 2001, Glória. 112p. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval.
Pierre Teilhard de Chardin: Út az ómega felé. Válogatás Teilhard de Chardin műveiből. Ford.: P. Rezek Román OSB. Bp., 1980, Szent István Társulat. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + Az emberi jelenség. Ford.: Bittei Lajos, Rónai György. Bp., 1980, Gondolat. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.