Ingo F. Walther: Pablo Picasso. 1881-1973. Az évszázad zsenije. Bara Mariann fordítása. Bp, 1992, Kulturtrade Kft. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötésben.
2 db Prokop Péter festőművész, katolikus pap munkásságát bemutató könyv: Prokopp Mária: Prokop Péter festőművész (1919-2003). Magyar Emlékek Olaszországban. Ricordi Ungheresi In Italia. Szeged, 2003, Szegedi Tudományegyetem BTK Olasz tanszék. Fekete-fehér és színes képekkel, Prokop Péter műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, néhány oldalon ceruzás jelöléssel és bejegyzéssel. + Prokop Péter: Római évek. Róma, 1985, Ugo Detti. Fekete-fehér és színes képekkel, Prokop Péter műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Papírkötésben, kissé laza, cellux ragasztóval megerősített ragasztással, néhány kevés oldalon piros tollas jelöléssel.
Hárs Éva: Zsolnay kerámia. Vezető az állandó kiállításhoz. Janus Pannonius Múzeum Művészeti kiadványai 34. Pécs, 1977, Szikra-ny. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Jelzésekkel. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel. + Zsolnay Márkabolt, Europark, Bp. prospektusa. 4 sztl .oldal. É.n., 2000 körül.
Bognár Botond: Mai japán építészet. Bp., 1979, Műszaki. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal és ábrákkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott papír védőborítóval, jó állapotban.
Simon Magdolna (szerk.): Hajnal János (1913-2010). Bp., 2017, BTM. Hajnal János műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. + Kiállítási meghívó a BTM-ben rendezett kiállításra.