2 db A nyolcak és aktivisták művészetével kapcsolatos katalógus: A nyolcak és aktivisták köre. Szerk.: K. Kovalovszky Márta. István Király Múzeum közleményei D. sorozat 44. szám. Székesfehérvár, 1965, Csók István Képtár. 20 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + A nyolcak és aktivisták. Bp., 1961, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Pogány Ö Gábor: A magyar festészet forradalmárai. Ars Mundi X. Bp.,én.,Officina. Gazdag képanyaggal illusztrált. 30 db színes képből 7 db hiányzik + 62 db egész oldalas fekete-fehér kép + 9 db fekete-fehér szövegközi kép. Kiadói félvászon-kötés, kis kopással
1900 A világ művészete Párisban. Szerk.: FIttler Kamill és Györgyi Kálmán. Különlenyomat a Magyar Iparművészet 1900. évi folyamából. Bp., é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.),(Athenaeum-ny.), 164+4+XI-XX p. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött modern egészvászon-kötés, körbevágott, plusz egy bekötött lappal.
Lajta Edit: Korai francia festészet. Bp., 1979, Corvina. Második kiadás. Sok fényképpel illusztrált kiadvány. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóban.
Szántó Tibor: A betű. A betűtörténet és korszerű betűművészet rövid áttekintése. Bp.,1982, Akadémiai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egézsvászon kötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.