Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp.,1930, Pesti Napló. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kissé koszos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Garas Klára: Portraits de la renaissance italienne. Bp., 1965, Corvina. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
László Gyula: Az ősember művészete. Bp., 1968, Corvina. megjelent 3000 példányban. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, kissé kopott borítóval, kiadói papír védőborító fülszövegét a hátsó szennylapra ragasztották.
Gosztonyi Ferenc (szerk.): Munkácsy a nagyvilágban / Munkácsy in the world. Munkácsy Mihály művei külföldi és magyar magán- és közgyűjteményekben. Bp., 2005, Magyar Nemzeti Galéria-Szemimpex. 246p. Magyar és angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, Munkácsy Mihály műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Tamus István, Kónya Ábel (szerk.): Múlt, jelen, jövő a debreceni grafikai hagyományok tükrében. Válogatás a GADE Grafikai Gyűjteményből. Debrecen, 2018, Debreceni Művelődési Központ. 79p. Készült 310 példányban. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Almásy Aladár, Joseph Kadar, Józsa János műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Miklóssy Gábor: Az akt. Nudul. Kolzsvár, Cluj, 2005, Grafycolor. Fekete-fehér és színes képekkel, Miklóssy Gábor (1912-1998) erdélyi festőművész műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Magyar és román nyelven. Színes, illusztrált kiadói papír kötésben.