Kós Károly: Erdély. Kultúrtörténeti vázlat. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubilaumára kiadott díszkiadás reprint kiadása. Bp., 1988, Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner-ny.). 88 p + 60 t. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Pituk József Viktórián: A zarándok énekei. Versek. Bp., 1989, szerzői. Fekete-fehér és színes képekkel, Pituk József Viktórián műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, szép állapotban. A szerző felesége által dedikált!
Az Otthon Könyve. A Nemzeti Újság ajándéka előfizetőinek. Bp, 1935, a Központi Sajtóvállalat kiadása. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Papírkötésben, kissé foltos borítóval, a sarkokon hajtásnyomokkal, de belül jó állapotban.
Kaffka Margit: Utólszor a lyrán. Új versek. Anthologia a régebbi versekből. Modern Könyvtár. 246-247. Bp.,én., Athenaum. 48 p.Kiadói illusztrált papírkötés, a borítója szakadozott, sérült, foltos.
Skousen W. Cleon: A leleplezett kapitalista. Könyvbírálat és megjegyzések Quigley Carroll dr. Tragédia és Reménytelenség című könyvéhez. Bp, 2003, Gede Testvérek Bt. Hasonmás kiadás. Papírkötésben, jó állapotban.
Psenyeczki Nagy Sándor: Önoktatási vezérkönyv az angol nyelv tanulására levelekben Robertson T. tanmódja szerint. 23 - 30. levél. (43-44.-58-59. lecke.) Debrecen, 1873., Városi Könyvnyomda-ny., 2+547-786 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
Lengyel József: Trend Richárd vallomásai avagy Ante, apud, ... ultra, trans. Lengyel József összes művei. Bp., 1970., Magvető, 128+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Lengyel József (1896-1975) Kossuth- és József Attila-díjas író, költő által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.