Kész Csaba Levente-Mitruly Miklós-P. Buzogány Árpád-Vöő Gabriella: Nagy góbé a székely. Erdélyi népi elbeszélések, anekdoták, igaz történetek. Vál., összeáll., és szerk.: Beke Sándor. A könyv szerkesztője, Beke Sándor által DEDIKÁLT példány. Székelyudvarhely, 2005, Erdélyi Gondolat. Kiadói papírkötés.
Rába György: Rovások. Bp., 1980, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Rába György (1924-2011) Kossuth-, Széchenyi-díjas költő, író, műfordító, irodalomtörténész, kritikus által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
Száz szál fáklya. A Pesti Hírlap revíziós dalpályázatának száz legszebb költeménye. Bp.,[1930],Légrády, 119 p. Kiadói papírkötés, foltos, kopott szakadt borítóval, sérült, kissé hiányos gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól és a kötés szétvált.
Sinka István: Balladáskönyv. Muhoray Mihály képeivel. Bp., 1943, Magyar Élet, 64 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói a gerincén kissé sérült papír védőborítóban.
Tábori Pál: A sánta dervis. Egy csodálatos élet regénye. A magyar ifjúság könyvei 18. Bp., 1934, Singer és Wolfner. 128 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott és foltos borítóval.