Sugár András: Nyílt titkaim. Debrecen, 1985, Alföldi Nyomda. A szerző, Sugár András (1933-) magyar író, újságíró által dedikált! Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval.
Zolnai Béla: Nyelv és stílus. Tanulmányok.. Bp., 1957, Gondolat. A szerző, Zolnai Béla (1890-1969) irodalomtörténész, nyelvesztéta, egyetemi tanár, az MTA tagja által dedikált és dátumozott! Kiadói félvászon kötésben, éleinél kissé kopott borítóval.
Daniel Defoe: Robinson Crusoe élete és kalandjai. Defoe angol eredetije után a magyar ifjúság számára átdolgozta Radó Antal. Bp., 1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 218+2 p. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerincen címke maradvánnyal és kis sérüléssel, bejegyzésekkel,
Maróthy Jenő: Felvidéki falevelek. Húsz küzdelmes esztendő életéből. Első kiadás. Bp., 1939, KMENY. Irredenta regény. Fűzve, illusztráltm kissé sérült kiadói papírborítóban. Néhány lap felső sarkában apró gyűrődéssel.
Losonczy V. László: Kézikönyv azoknak akiket figyeltek, akiket figyelnek, akiket figyelni fognak. Bp,1990, PallWest. Papírkötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.