May Károly: Karácsony. May Károly uti kalandjai. Hegedüs Arthur fordítása. Bp, 1918, Uránia. Félvászon kötésben, kissé kopott borítóval és helyenként foltos lapokkal. Tulajdonosi névbejegyzéssel.
Tóth Béla: Szájrul-szájra. A magyarság és szálló igéi. Bp., 1901, Athenaeum, XV+506+2 p. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 'Dr. Szöllősy Oszkár' könyveiből ex libris-szel. Dr. Szőllősy Oszkár (1874-1936) jogász, miniszteri tanácsos, jogi író.
Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Bp., 1907., Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kis kopásnyomokkal és kissé sérült gerinccel.
Vertrán Endre: Hagyatékom fiaimnak. "Tiszta jövedelme az Aradon felállítandó árvaház javára fordítottaik." Arad, 1880, Györgyössy Rudolf-Millig József, 12+238+2 p. Kiadói papírkötésben, kissé szakadt borítóval, kissé foltos lapokkal, kissé dohos.-
Konkoly] Kova Kálmán: Borsszem Jankó. A népidemokrácia humora. II. kiadás. -- Borsszem Jankó. Emigráns tréfatarisznya. II. kiadás. München-Köln, 1955. Amerikai Magyar Könyvkiadó. 159+(4)+157p. Ági János szövegközti rajzaival. Rajzos, kiadói papírborítóban.javított gerinccel, kopott borítóval
Caius Valerius Catullus összes költeményei. Cai Valerii Catulli Veronensis Quae Supersunt Omnia. Ford.: Devecseri Gábor. Kerényi Károly bevezető tanulmányával. Kétnyelvű Klasszikusok. Bp., 1942, Officina, 215+3 p. Második, átdolgozott kiadás. Latin és magyar nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
[Quintus Horatius Flaccus:] Magyar Horatius. Horatius Noster Anthologia. Összeáll.: Trencsényi-Waldapfel Imre. Kerényi Károly bevezetésével. Kétnyelvű Klasszikusok. Bp., 1943, Officina, 197+3 p. Harmadik kiadás. Latin és magyar nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
(Gárdonyi Géza) Göre Gábor: A pesti úr. Bp.,1925, Globus. Hetedik kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Papírkötésben, kissé foltos, megviselt állapotban.
Révész Béla: Ady és Léda. Ady Endre több mint száz ismeretlen levelével, verskézirataival, 21 fényképpel és egyéb melléklettel. Bp., 1934, Dante. A borító grafikája Végh Gusztáv munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval és sérült gerinccel.
A Gyöngyösi István Társaság Almanachja. Bp, 1935, a Gyöngyösi István Társaság kiadása. Papírkötésben, kissé szakadozott, foltos borítóval. Megjelent 250 számozott példányban (224. példány).