Horváth Elemér: Karcok Budapest múltjából. Töredékek a gázszivárgás történetéből. A Mátyás-templom. Buda és Pest a kuruc idők alatt. A belváros 1863-64-ben és ma. A Biedermeier-kor Pest-Budán. Milyen volt Budapest ezer évvel ezelőtt és milyen lehet ezer év múlva. Bp., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Papírkötésben. Lapok szélei sérültek.
Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I. rész: A kezdetekről 1722-ig. Hőgyész, 1990, Nagyközségi Közös Tanács, 290 p.+11 t.(térkép-mellékletek.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói nyl-kötés, kiadó kissé foltos papír védőborítóban.. Megjelent 3000 példányban. A szerző, Várnagy Antal (1923-2001) dedikáciával.
Jakob Wassermann: Bula Matari (Stanley élete). A világjárás hősei c. sorozat része. Fordította: Benedek Marcellné. Képekkel és térképpel. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói egészvászon-kötés.
Szalatnai Rezső: A Duna költői. Öt évszázad versei a Dunáról. Bp., 1944., Hungária, 186 p. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborítón hiánnyal, egykorú névbejegyzéssel, de egyébként jó állapotban.
Meinhold Wegweiser: Dresden und nächste Umgebung nebst Stadt-Plan und mit vielen Illustrationen im Text. Neu bearbeitet von Th. Schäfer. Dresden,é.n. (cca 1901.) ,C. C. Meinhold & Sohn. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon-kötés, a könyvtest elvált a borítótól, a fűzése laza, kijáró lapokkal, megviselt állapotban. A térkép hiányzik!
Baranya: Emlékszám az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére (1998-1999. XI-XII. évfolyam). Pécs, 1999, Baranya Megyei Levéltár. Kiadói papírkötésben.