A gerle 13 útja. Bánhídi Antal útinaplója. 82 képpel és 2 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Aranyozott egészvászon-kötés, nagyon szép állapotban.
Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban.
Sven Hedin: A selyem útja. I-II. kötet. 61 képpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp. é.n. Franklin. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, apró folttal a fedőlapon egyébként jó állapotban.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga". Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Fordította: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.) Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, nagyon szép állapotban.
Schwarcz Gyula: A budapesti társaság. Bp., 1886, Pallas, XXIII+571 p. Korabeli félbőr-kötésben, ,,Tisztviselőtelepi Casino Könyvtárából." Okolicsányi Gyula (1852-1932) a Tisztviselőtelepi Casino későbbi elnökének ajándékozási soraival a Tisztviselőtelepi Casino részére.
Grüsse aus dem alten Budapest - Budapesti üdvözlet. Szerk.: Kollin Ferenc. A régi Budapest korabeli képeslapok és reklámok tükrében. Bp., 1988, Helikon. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, térkép nélkül.