[C. Horváth - A. Kardos - A. Endrődi] - Histoire de la littérature hongroise. Ouvrage adapté du hongrois par I. Kont. Budapest-Paris, 1900. Athenaeum-Felix Alcan. XII + 420 p. + 20 t. (részben színes, ebből 5 kihajtható) Álbordázott, dúsan aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Aranyozott lapszélekkel. Szép állapotban.
Földem Virágom, Kassák Lajos válogatott versei. 1915-1935. Első kiadás. Bp., é.n. Pantheon. Szétvált fűzéssel, kiadói papírborítékban, volt könyvtári példány.
Táncsics Mihály: Hit, papok, pápák. I. kötet. Táncsics Mihály Művei 8. kötet. Bp.,1873, Buschmann Ferenc, 255+1 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, névbejegyzéssel, az elülső kötéstábla belsején ceruzás jegyzettel, belül jó állapotban. Első kiadás! A második kötet nem jelent meg. Unicus!
Kádár Jolán: A budai és pesti német színészet története. 1812-ig. Játékszíni és drámairodalmi szempontból. Függelékül a budai és pesti német színházak műsora. 1783-1812. Bp.,1914, Pfeifer Ferdinánd, 148 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel.; A pesti és budai német színészet története. 1812-1847. Bp.,1923, Budavári Tudományos Társaság. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték.
Kassák Lajos: Egy ember élete I-III. köt. Halthatatlan Könyvek. Bp.,é.n.,Dante. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az első kötet gerince kissé sérült.
Csurka István 6 műve: Mi újság Pesten?; Vasárnapi menü.;Megmaradni.; Vizsgák és fegyelmik.; Vasárnapi jegyzetek.; Új magyar önépítés.; Bp.,1985-1991., Magvető-Csokonai-Püski-Magyar Fórum. Kiadói papírkötés és kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.