Verne Gyula: Kéraban, a vasfejű. I-II. köt. Ford.: György Aladár és Illyésy Piroska. Negyedik, képes kiadás. Bp.,é.n.,Franklin, 208;2-209-223 p. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
Verne Gyula: Antifer mester csodálatos kalandjai. I-II. köt. Ford.: Huszár Imre. Harmadik kiadás. Bp.,é.n.,Franklin, 197+1;2+199-378 p. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkkal.
Verne Gyula: Névtelen család. I-II. köt. Ford.: Huszár Imre. Bp.,é.n.,Franklin, 248;199+1 p. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, hiányzó elülső szennylappal az I. kötetben, a II. kötet gerincén kis sérüléssel.
1969 Löwy Árpád (Dr. Réthy László) válogatott versei. "Másolat az alábbi kéziratról György Gyurkának 1969. ápr. 24-i névnapjára. ..." Vászonkötésben, foltos, megviselt állapotban, néhány lap firkált, egy lap szakadt, 2+85 p.
Magyar Odysseus. Faludy élete képekben. Szerk.: Bodnár János. Bp., 2000, Glória Kiadó. Színes és fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóban, szép állapotban. Ajándékozási sorokkal Faludy György (1910-2006) által dedikált példány.
Jókai Mór: A magyar nemzet története regényes rajzokban. Geiger Richárd rajzaival. Bp., 1870, Heckenast Gusztáv, 1 t.+2+373+3 p.+15 t. Harmadik javított, és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, megviselt állapotban.