Pintér Jenő: Magyar irodalom története. II-IV., VI-VIII. 1-2. köt. Bp.,1930-1941, Stephaneum. Átkötött félvászon-kötésben, az egyik gerince hiányzik, egy gerincen kis sérüléssel, két kötet hiánnyal (I., V.)
Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 1-4. köt. 1. köt.: Arany János hátrahagyott versei.; 2. köt.: Arany János hátrahagyott prózai dolgozatai.; 3. köt: Arany János levelezése író-barátaival I. köt; 4. köt.: Arany János levelezése író-barátaival II. köt. Bp., 1888-1889,Ráth Mór, 1+LI+556; 1 t.+2+575+XLIII p.+1 t.; 1 t+4+494+2 p.+ 2 t.; (kihajtható.); 1 t. +4+475 p.+5 t. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítókkal, egy tábla kijár.
J[ospeh] S[iegmund]. Ebersberg: Das edle Whist, wie man es in den besten Gesellschaften spielt. Fasslichste Anleitung zur leichten und gründlichen Erlernung des Whistspieles. Pest, 1847, Conrad Adolf Hartleben, VIII+8-112 p.+VIII t. (színes kihajtható litográfiák.) 3. kiadás. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal./ In German language. Half-linen-binding, with gilt spine, with worn cover, and little bit spotty pages.
Petheő Dénes: Huszárdolgok. Rajzok és humoristikus elbeszélések huszáréletből, az ősmagyar harczmodor rövid ismertetésével. Pest, 1864, Emich Gusztáv, 293+1 p. Körbevágott, átkötött modern félvászon kötésben.
Benedek Elek: Nagy magyarok élete. Attila, Árpád, Szent István, Szent László, Könyves Kálmán, IV. Béla. Bp., 1905, Athenaeum, 152 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon kötésben, enyhén kopottas állapotban.