Szabó Dezső: Segítség! I. köt. Szabó Dezső művei. Bp.,é.n.,Genius,(Világosság Rt.-ny.), XVI+362+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, Bilkei Gorzó Ferdinánd ex libris pecsétjével, és Bilkei Gorzó Károly névbélyegzőjével.
Komjáthy István: A Nap lakodalma. Román népballadák. Debrecen, 1947, Debreceni Magyar-Román Társaság, kiadói papírkötés. Az ajánlást és az összekötő verseket Komjáthy István írta. A címlapot egy román népi fametszet hasonmása díszíti. A metszetek és a címlap Pósafalvi István műve. Megjelent 1500 példányban.Ajándékozási sorokkal, papír borító enyhén kopott
A világhírű Adelsbergi barlang. Adelsberg, 1914., Adelsbergi Barlanggondnokság,(Nyitra-Kive-ny.), 16 p. Magyar nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés. "Grotte di Postumia presso Trieste - Abbazia" feliratú címkével a borítón.
Kahána Mózes: Hat nap és a hetedik nap. Bukarest, ,Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, a hátoldalán kissé sérült borítóban.