[C. Horváth - A. Kardos - A. Endrődi] - Histoire de la littérature hongroise. Ouvrage adapté du hongrois par I. Kont. Budapest-Paris, 1900. Athenaeum-Felix Alcan. XII + 420 p. + 20 t. (részben színes, ebből 5 kihajtható) Álbordázott, dúsan aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Aranyozott lapszélekkel. Szép állapotban.
Szamota István: Magyar oklevél-szótár. Pótlék a magyar nyelvtörténeti szótárhoz. Bp., 1984, ÁKV. Az 1902-1906. évi kiadás reprintje. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, jó állapotban.
Tóbiás Áron: A magyarok vére. Le san des Hongrois. Tudósítások tollal - mikrofonnal. Párizs-Bp., é.n., Varga-Tóbiás. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
Csokonai Vitéz Mihály Összes Művei I-II. Életrajzzal ellátta Dr. Horváth Cyrill. Bp., én., Magyar Könyvkiadó Intézet. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, a gerincen kis sérüléssel.
Rákosi Viktor 4 műve: A falu meg a város.; A bujtogatók. Téli rege.; Magyar Iliász.; Emmy és egyéb elbeszélések. Bp., 1904-.én.,Révai. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, 2 db Gottermayer-kötés, kissé kopottas borítókkal.
Erdélyi Szépmíves Céh könyveinek 3 kötete: Szemlér Ferenc: Ember és táj; Dsida Jenő: Nagycsütörtök; Kiss Jenő: Kormos üvegen + Vásárhelyi Z. Emil: Erdélyi művészek + Erdélyi csillagok - Arcok Erdély szellemi múltjából. Kolozsvár, é.n. Kiadói vászonkötésben, kopottas állapotban, benne tulajdonos nevével