Ponson du Terrail: Egy király ifjúsága 1-7. kötet. Egy király ifjusága I-III. kötet: 1. A szép aranyművesné. 2. A navarrai herceg szerelmei. 3. A flórenci méregkeverő. A két Henrik harca I-III. kötet: 1. A négy alsó szövetsége. 2. A meudoni fehér ház. 3. Szent-Bertalan-éj. A Valois család tragédiája I-II. kötet: 1. Montpensier hercegnő. Fordította: Dr. Endre Dénes. Bp.,[1928],Palladis Rt., (Pallas Rt.-ny.), 255+1+296+287+320+303+271+304 p. Kiadói aranyozott díszes egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett felső lapélekkel, változó állapotban, kopott borítókkal, két kötet kivételével sérült gerincekkel, ezek közül egy kötet gerince hiányzik, az egyik kötet címlapja hiányzik, intézményi bélyegzőkkel. A 8. kötet hiányzik.
A mai világ képe I. kötet: Szellemi élet. Szerk.: Kornis Gyula. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
Dimitrij Mereskovszki: Leonardo da Vinci I-II. Bp., 1914. Athenaeum. Két kötetben. Későbbi kopottas félvászon kötésben. Címlap ragasztott, több helyen kötés ragasztva-megerősítve. Volt könyvtári példány.