Szophoklész: Antigone. Sophokes tragédiája. Fordította és magyarázta: Csiky Gergely. Bp.,1899, Franklin,95 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a szennylapok hiányoznak, egy lap kijár.
Gyulai Pál költeményei. Bp.,1870, Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.,) 1 t.+336 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, kis hiánnyal, kissé kopott borítóval, kissé szakadozott szennylapokat.
Gárdonyi Lajos: Véletlenül történt. Bp.,1942, May János Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói kopottas félvászon-kötés. Első kiadás. A szerző, Gárdonyi Lajos (1896-1945) által aláírt. A színész, komikus politikai okok miatt 1940-től csak az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület (OMIKE) előadásain léphetett fel. Később behívták munkaszolgálatra, a szerbiai Borba vitték, ott élte a halál.
Barbara Y. Martin-Dimitri Moraitis: A karma és a reinkarnáció örök törvénye. Fordította: Farkas Eszter. Bp.,2011,Édesvíz Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.