Dr. Nádor Jenő: Tessedik Sámuel. Az ország papja Szarvason. Bp., 1940, Luther-Társaság. Kiadói papírkötés, kis sérüléssel a gerinc alján. Harmati Béla ev. lelkész, teológia tanár, ev. püspök, Ősagárd névbejegyzésével.
Dr. Komarnicki Gyula: A Magas Tátra hegymászókalauza I-IV. kötet. I. kötet: Általános rész. II. kötet: Kopahágó-Rovátka. III. kötet: Nagyszalóki csúcs - Kis Békáscsúcs. IV. kötet: Békástavi hágó - Liljowe. Részletes kalauzok. Késmárk-Bp., 1926, Turistaság és Alpinizmus. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel, a IV. kötet borítója szakadt.+7 db térképmelléklettel, ragasztásnyomokkal.+ 2 db Turista magazin kiskönyvtár füzetkével
2 db könyv Budapestről: Zakariás G. Sándor: Budapest. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Vászonkötésben, jó állapotban. + Budapest régiségei. 20. köt. Bp., 1963, Akadémiai. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
3 db könyv Budapestről: Radó Dezső: Budapesti parkok és terek (Bp., 1985, MNG) Aláírt példány!; Kollin, Ferenc: Grüsse aus dem alten Budapest (Bp., 1983, Corvina), térképmelléklettel; Budapest. Szerk.: Vitéz András - Pap Miklós (Bp., é. n., Panoráma). Példányonként változó kötésben, jó állapotban.
Kemény Ignác: A budapesti nagyvasúti forgalom megszervezése. Közlekedés-politikai tanulmány Nagy-Budapest pályaudvarairól. Nagykikinda., [1918], szerzői. Térképmelléklettel, számos ábrával. Sérült papírkötésben, egyébként jó állapotban.