Budapest Története I-IV. Szerk.: Gerevich László, Kosáry Domokos, Vörös Károly. Bp., 1975-1978, Akadémia Kiadó. I-II. kötet: Második kiadás. III-IV. kötet: Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel.
Budapest Műemlékei I-II. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV., VI. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955-1962, Akadémiai Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó gerincekkel, de egyébként jó állapotban.
China unter der Kaiserin Witwe., Die Lebens- und Zeitgeschichte der Kaiserin Tzu Hsi. Zusammengestellt aus Staats-Dokumenten und dem persönlichen Tagesbuch ihres Oberhofmarschalls. Berlin, 1912. Verlag von Karl Siegismund. / In full linen binding.
Felvinczi Takács Zoltán: Buddha újtán a Távol-Keleten 1-2. kötet. SzEFHE könyvek. Kiadja: Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. Bp., é.n. (1938), Révai-nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban, gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva.
Almásy László: Autóval Szudánba. Bp., é. n., Lampel (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit kopott gerincű díszes vászonkötésben, kissé foltos lapokkal.
Bergman, Sten: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Bp., é. n., Franklin (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Leidenfrost Gyula: Keserű tenger. Bp., é. n., Franklin (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit kopott gerincű díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Bp., é. n., Franklin (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit kopott gerincű díszes vászonkötésben, jó állapotban.