Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Bp., é. n., Franklin (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit kopott gerincű díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Bergman, Sten: A viharok hazájában. Bp., é. n., Franklin (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit kopott gerincű díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Up de Graff, F. W.: Az Amazonasz őserdeiben. Bp., é. n., Franklin (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit kopott gerincű díszes vászonkötésben, az elején kissé foltos lapokkal.
Makkai László: Erdélyi városok. Officina Képeskönyvek. Bp.,1940, Officina. Kiadói kartonált papírkötés, kopottas borítóval, hiányzó gerinccel, de a könyvtest egyben van, belül jó állapotban.
Cholnoky Jenő Erdélyi képek. 43 képpel és 36 ábrával. (Bp.), (1941). Franklin. 164+(2) p. + 14 tábla. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Félvászon kötésben, ritka kötésváltozat
Mécs Alajos: Az ismeretlen Japán. Bp., 1942, Stádium. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé foltos szennylapokkal, de alapvetően jó állapotban.